Bitcoin Nasıl Alınır?
12 Haz, 2020 12:02 tarihinde eklendi

Bitcoin Nasıl Alınır?

Bitcoin Nasıl Alınır?

Bitcoin Nasıl Alınır?

            Son zamanların popüler yatırım aracı olan bitcoin nasıl satın alınır onu sizlere anlatmaya çalışacağız. Bitcoin arz talep ilişkisi içerisinde aracı kurumların platformu üzerinden alınır. Bitcoin yüz milyonda biri (0,000000001) kadar küçük parçacıklar halinde alınabilir. Minimum tutara ihtiyaç yoktur.

            Bitcoin almak için sanal bir cüzdana ihtiyaç vardır. Yurtdışında ve Türkiye’de bu imkânı sunan çok sayıda aracı kurum bulunmakta. Sizlere tavsiyemiz her zaman yurtiçinde işlem yapmanız.

            Bitcoin sahibi olmak için hemen hemen tüm firmalar aynı prosedürü uygular. Şimdi sizlere maddeler halinde kısaca bunları açıklamaya çalışalım.

  1. Hesap açma bölümüne girin. Kimlik bilgilerinizi doldurun. Kimlik bilgilerinizi doğru şekilde doldurmaya özen gösterin çünkü ilerleyen zamanlarda sizlerden doğrulama isteyebilirler.
  2. Hesap yeni olduğu için para yatırmamız gerekecek. Firmanızın para yatırma bölümüne gelin buradan size uygun ödeme yöntemini seçerek yükleme yapabilirsiniz.
  3.  Para yatırdıktan sonra artık bitcoin ve platformun desteklediği altcoinleri alabilirsiniz. Hesaplar arası bitcoin transferi yapabilirsiniz.
  4. Satın alma işlemi kadar bitcoinlerinizi bozdurmakta çok kolaydır. Bitcoinlerinizi bozdurup firmanızın size sunduğu para çekme yöntemi (Banka havaleşi, papara vb…) ile para çekebilirsiniz. Çoğu firma mesai saatleri içinde olan talepleri gün içinde gerçekleştiriyor.

Bitcoin almak için neler yapılması gerektiğini sizlere kısaca açıklamaya çalıştık. En güvenilir, hızlı ve az komisyon alan Kripto Para firmalarını – Kripto Para Firmaları– kategorisinde inceledik. Buradan firmalar hakkında ki görüşlerimize bakabilir ve yorum yaparak bizlere eşlik edebilirsiniz.

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlendi *