Denizbank Maaşları Saat Kaçta Yatırıyor?
23 Nis, 2021 15:09 tarihinde eklendi

Denizbank Maaşları Saat Kaçta Yatırıyor?

Denizbank Maaşları Saat Kaçta Yatırıyor?

Denizbank Maaşları Saat Kaçta Yatırıyor?

Yaptığımız işin karşılığı olarak bizlere banka üzerinden maaş ödemesi yapılır. Peki, maaşlarımız saat kaçta hesabımıza yatar hiç merek ettiniz mi? Bu yazımızda sizlere Denizbank maaşları saat kaçta yatırıyor? Bunu inceledik.

        Ben maaşların genellikle gece 00:01 de yani yeri güne başladığımızda yattığını düşünüyordum. Bu inceleme sonucu şaşırtıcı sonuçlar aldım.  Denizbank’ın maaşları saat kaçta yatırdığını 6 farklı kurumdan maaş alan 6 kişinin son bir yıllık maaş geçmişlerini inceledik. Denizbank maaşları genellikle 01:11 den sabah 3:40 saatleri arasında yatırmış. Denizbank’ta ilgincime giden bir diğer nokta gündüz saatlerinde maaş ödemesini çok sık yapmış. Bankadan kaynaklı olmadığını düşünüyor bu kadar gecikme sadece kurum hatalarında oluyor.

        Bazı kuruluşlar maaş dışında ödemeler de yapmakta örneğin; öğretmenlerde ek ders ücreti, memurlarda fazla mesai ücreti, döner sermaye ödemeleri gibi. Bu tür ödemeleri Denizbank hep gündüz ödemiş. Genellikle saat 10:06 ile 14: 32 arasında yatmış paralar hesaba.

 Denizbank genellikle özel kuruluşlarla çalışan bir banka. Yapılan anlaşma ile kurum çalışanlarına maaş ve diğer ödemeleri yaparlar. 1938 yılında kurulan Denizbank o zamanlarda denizcilik sektörü için finansman sağlamaktı amacı. 1992 yılında devlet kararı ile Emlak Bankası ile birleştirildi. 1997 yılında ise yeniden özelleştirildi. Birçok kez el değiştiren Denizbank 2020 yılında Dubai merkezli Emirates NBD’e satıldı.

Denizbank’ta maaş ödemelerini kurumla yapılan anlaşmada belirtilen tarihte yapar. Ayın başı olacağı gibi 10’u 15’i ve 25’inde olabilir. Yani maaş tarihini kurum belirler, banka uygular. Günlük gecikmeler kurum kaynaklı olur. Biz bu yazımızda Denizbank’ın maaşları saat kaçta yatırdığını inceledik. Sizlerde Denizbank’tan maaş alıyorsanız tecrübelerinizi yorum yaparak ziyaretçilerimizle paylaşabilirsiniz.

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlendi *