Halkbank Maaşları Saat Kaçta Yatırıyor?
22 Mar, 2021 19:54 tarihinde eklendi

Halkbank Maaşları Saat Kaçta Yatırıyor?

Halkbank Maaşları Saat Kaçta Yatırıyor?

Halkbank Maaşları Saat Kaçta Yatırıyor?

Çoğu insan maaşları ilgili günün gecesinde yattığını zannediyor. Fakat durumun böyle olmadığını gördük. Halkbank’ın maaş ödemelerini saatlik olarak geciktirdiğini duyduk. Sizler için Halkbank’ın maaşları saat kaçta yatırdığını inceledik.

Halkbank’tan maaş alan 16 farklı kişinin yaklaşık 8 aylık hesap geçmişlerini inceledik. Halk bankası genelde maaşları 00:56 ile 02:41 arası yatırıyor. Bir defasında 6:12 yine bir defaya mahsus olaraktan 9:44’de hesaba geçmiş. Ama genelde Halkbank kullanıcıları sabah uyandıklarında maaşlarını hesaplarında görmekte.

Halk bankası maaşları geciktirdiğine dair bir kanı mevcut halk arasında, bu bilgi yanlış. Halk bankası kurumun yaptığı anlaşma tarihinde maaşları yatırıyor. İnsanlardaki bu düşüncenin nerden geldiğini bizlerde anlamış değiliz. Maaş ödemeleri anlaşma tarihinden 4-6 gün önceden kurumlarda bankaya gönderilir. Banka zamanı geldiğinde hesaplara yatırır.

Bazı meslek guruplarında ödenen döner sermaye, ek ders ücreti gibi ekstra ödemeler mevcuttur. Bu ödemeler kurum parayı bankaya gönderdiğinde ve ödeme emri verdiğinde ödemeler gerçekleşir. Bunların belirli gün aralıkları vardır. Saat olarak ise günün her saati hesaba ödeme geçebilir.

Halk bankası 1933 yılında kuruldu. Fakat 1938 yılında faaliyete geçti. Ziraat bankası ve Vakıfbank gibi Halkbank’ta devlet bankasıdır. Kamu kurulları ile maaş anlaşması olduğu gibi özel kuruluşlarla da maaş anlaşması yapmıştır.

Halkbank’ın maaş ödeme saatini sizler için inceledik. Sizlerde halk banktan maaş alıyorsanız yorumlara maaşın hesaba kaçta geçtiğini yazınız. Ve böylelikle daha çok arkadaşımıza yardımcı oluruz.

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlendi *

Yapılan Yorumlar

 1. Mert

  Şubat ayında benim maaş 02:14 de yatmış. Halkbank’tan alıyorum maaşı

  • access_time 24 Mar 2021, 9:47
  • Cevapla
 2. Mert2

  İş Bankası maaşı 00:00’da hesaba geçiriyor. Halk Bankası 2 saatin hesabını yapan bir banka. Maaş hesabı olan bir devlet memuruna bile kredi kartı vermiyor. Kaçta yattığını hiç takip etmedim. Ama 12de yatmadığını biliyorum. Yukarıda “İnsanlar arasında Halkbankası maaşları geç yatırıyor şeklinde bir düşünce var. Niçin böyle düşünüyorlar anlamış değiliz.” demişsiniz. Anlamayacak bir durum yok. Halkbankası maaşları saatinde yatırmıyor.

  • access_time 14 Kas 2021, 21:56
  • Cevapla
 3. Zuzuhanna

  Böyle bankanın gelmişini geçmişini s****m.

  • access_time 14 Kas 2021, 23:33
  • Cevapla