Paribu Güvenilir Mi?
25 Mar, 2021 19:54 tarihinde eklendi

Paribu Güvenilir Mi?

Paribu Güvenilir Mi?

Paribu Güvenilir Mi?

Kripto para hayatımıza girdiği ilk zamanlarda madencilik yoluyla elde ediliyordu. Günümüzde ise madencilik yaparak kripto para elde etmek oldukça zor hale geldi. Özellikle Bitcoin gibi çoğu piyasa sürülmüş coinlerde madencilik yapmak masrafları karşılamıyor. O yüzden coin elde etmek için madencilik yerine satın alma yolunu tercih etmek daha mantıklı. Türk Lirası, Dolar, Euro benzeri fiat para birimleri ile kripto para satın alma işlemi yapılan sistemlere kripto para borsası deniliyor. Peki, yerli kripto para borsası olan Paribu güvenilir mi?

Paribu, 14 Şubat 2017 tarihinde Yasin Oral tarafından açılan yatırımcıların Türk Lirası ile kripto para satın alabileceği kripto para borsasıdır. Yerli coin borsasını 1 milyon 500’in üzerinde insan kullanıyor. Ayrıca sitenin günlük işlem hacmi 1 milyar doları buluyor. Yasin Oral tarafından kurulan borsa işlem miktarı, kullanıcı sayısı ve getirdiği yeniliklerle ülkemizdeki öncü kripto para borsaları arasında yer alıyor. Bu veriler açısından bakıldığında dahi Paribu’nun güvenilir bir borsa olduğunu anlayabiliyoruz. Bununla birlikte Paribu Teknoloji A.Ş’nin 12 milyon ödenmiş sermayesi bulunuyor. Dolayısıyla büyük bir sermaye ile kurulan bu şirketin herhangi bir kullanıcısının parasını vermeme gibi bir durumu bulunmuyor.

Paribu Yasal Mı?

Bir şirketin yasalara uygun olarak kurulması aslında güvenilir olduğunu gösteriyor. Yasin Oral tarafından kurulan şirketin yasalara uygun olarak kurulmuş olması Paribu güvenilir mi sorusunun cevabını veriyor. Sanal borsa kurulurken Türk Ticaret Kanunu’na uygun kuruluyor. Ayrıca şirketin gelirleri vergilendiriliyor. Şirket yasaları uygun şekilde kurulduğu gibi aynı zamanda kurumlar tarafından da denetleniyor.

Sizlerin de anlayacağı üzere şirketin herhangi bir yasa dışı faaliyeti bulunmuyor. Bununla birlikte yapılan işlemler tamamen hukuk çerçevesinde yapıldığı için sanal borsanın kullanıcıları yasalar tarafında da korunuyor.

Paribu Sanal Cüzdan Güvenli Mi?

 Kripto para borsası ne kadar güvenli olsa da internet dünyasının ucu açık bir dünya olması bazı sorunlara neden olabilir. Bu sorunların başında internet korsanları geliyor. Bu nedenle sanal cüzdanın çalınma ihtimali bulunuyor. Fakat Paribu SSL güvenlik sertifikasına sahip güvenilir bir sitedir. Dolayısıyla siteden sanal cüzdanınızın veya kişisel bilgilerinizin çalınma ihtimali bulunmuyor.

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlendi *

Yapılan Yorumlar

  1. Sezgin

    Paribu güveli bir site ama komüsyonları çok. Her geçen gün işlem yapılan kripto paralar artıyor şuan yeterli değil bence.

    • access_time 3 Nis 2021, 7:46
    • Cevapla